Debreceni Foglalkoztatási Központ
Projekt száma: – ÉAOP-5.1.3-2008-0031
Ideje: 2009.02.01. – 2010.12.31.
Összköltségvetés: 55.054.000 Ft
Támogatás összege: 49.582.045 Ft
A projekt során célunk volt egy olyan közösségi ingatlanfejlesztés megvalósítása, amely Debrecenben, valamint környező településein, illetve Hajdú-Bihar megyében próbál érdemben segíteni az álláskeresőknek tanácsadással, munkaközvetítéssel.
Célok
- az Észak-alföldi régió szociális, foglalkoztatási problémáinak orvoslása az aktív korú női munkavállalók foglalkoztathatóságának javításával
- az érintett kistérségek gazdasági elmaradásának csökkentése, felzárkóztatás, versenyképességének javítása
- civil szolgáltatások stabilitásának megteremtése
- piacképes vállalkozások és családbarát munkahelyek számának növekedése
- kb. 140 munkanélküli, hátrányos helyzetű nő számára komplex munkaerő-piaci szolgáltatások nyújtása
A nők munkavállalási esélyvesztése kapcsán a mögöttes okok alternatív kezelése. A résztvevők szakmai kulcsképességeinek és szakmán felüli kompetenciáinak fejlesztése, továbbá a távmunka, a részmunkaidős foglalkoztatás, az önfoglalkoztatás népszerűsítése.
A női célcsoport számára nyújtott szolgáltatások magas színvonalon tartása mellett, fontosnak tartjuk a hangsúlyos disszeminációt, a hatékonyan működtetett elemek részletes leírását, tapasztalatainak átadását.
A projekt tartalma
A régiós civil szervezetek infrastrukturális feltételeinek fejlesztése pályázatra benyújtott projektünket támogatásra érdemesnek ítélték.
A kapott 90%-os támogatási intenzitású 23 hónapos projekt keretében Debreceni Foglalkoztatási Központot építettünk fel, mely hátrányos helyzetű vidéki és helyi inaktív nők képzésével, munkához jutásával, komplex szakmai és mentális fejlesztésével kíván foglalkozni.
A Hálózatfejlesztési Alprojekt részeként három projektrendezvény valósult meg, továbbá 7 településen (Debrecen, Fülöp, Hajdúböszörmény, Hajdúsámson, Püspökladány, Tépe, Tiszalök) indult el terepklub.
A fejlesztés megvalósításával évente mintegy 140 fő számára tudunk komplex segítséget nyújtani a megvalósított infrastruktúra használatával, az Észak-Alföldi regionális Munkaügyi Központ aktív együttműködésével, a fenntarthatóságot biztosító modellprogram adaptációjával (Jól-Lét alapítvány Anyabarát munkaközvetítő programja) és klubokra építő hálózat fejlesztésével. 2009.07. hónapban megszereztük a magán-munkaközvetítői jogosultságot.
A program keretében 1 főállású és 5 fő részmunkaidős munkatárs dolgozott. A felépítendő épület 2010. őszén került átadásra, mely a leendő projektjeink infrastrukturális helyszínét is biztosítani képes.
Megvalósítók
Projektvezető-szakmai vezető:
Vándor László Krisztián
Pénzügyi vezető:
Huri Beáta
Foglalkoztatás-szervező:
Bucziné Posta Marianna
Projektasszisztens:
Berencsiné Veres Mónika
Képzésszervező asszisztens:
Rácsai Tünde
Adatbázis kezelő:
Gyulai Erika
Nézze meg összefoglaló videónkat, mely képekben eleveníti meg a Debreceni Foglalkoztatási központ születését a kezdetektől: