portugalia magyar paralimpikon csapataPap Bianka révén egy aranyérmet nyert a magyar paralimpikon csapat. A Magyar Paralimpiai Bizottság tájékoztatása szerint, Bianka 100 méteres hátúszásban győzött az S10-es sérültségi kategóriában. A magyar versenyző e mellett 200 vegyesen ezüst-, 400 gyorson pedig bronzérmet nyert, így a magyar csapat összesen 14 érmet hozhatott haza a Portugáliában rendezett paraúszó Európa-bajnokságról. – írta az MTI.

A magyar paralimpikon csapat többi eredménye

A madeirai kontinensviadalon szintén érmet szerzett: a kétszeres dobogós paralimpikon, Tóth Tamás:

• 200 vegyesen (SM9) ezüstérmet
  • 100 háton (S9) pedig bronzmedált nyert el

A 38 éves, hetedik paralimpiájára készülő Vereczkei Zsolt:

• 50 háton végzett másodikként (S5),

A paralimpiai bajnok, Sors Tamás:

• 200 vegyesen (SM9) bronzérmet szerzett
  • 100 pillangón (S9) is harmadikként végzett.

A nőknél, Konkoly Zsófia:

• 100 m hátúszásban bronzérmet szerzet (S9)
  • 400 m gyorsúszásban is bronzérmes lett (S9)

Kézdi Réka:

• 50 m pillangóban szerzett Bronzérmet (S5)

Illés Fanni:

• 100 m mellúszásban szerzett Bronzérmet (SB5)

A 4×100-as női vegyes és a 4×100-as női gyorsváltó is harmadik lett, mindkét stafétának tagja volt Pap Bianka és Konkoly Zsófia.

A Lépéselőny Egyesület megváltozott munkaképességű munkavállalói és a vezetőség ezúton  gratulál a magyar paralimpikon csapatnak. További sikereket és eredményes felkészülést kívánunk a Rio de Janeiró-i paralimpiára!