nóra-háló logóA Lépéselőny Közhasznú Egyesület is csatlakozott a “Nóra-háló” programhoz. A projekt tíz városban segíti megismertetni a gyermekvállalás előtt álló nőket, illetve a már kisgyermekes anyákat saját jogaikkal, lehetőségeikkel. A munkaerő-piaci esélyegyenlőség megteremtése a kiemelt célok között kell szerepeljen, így az édesanyáknak is esélyt kell biztosítani a munka világába való visszatérésre. 

 Egyesületünk főként a munkanélküliek és a teljes értékű, valamint a megváltozott munkaképességű álláskeresők re-integrációjával foglalkozó civil szervezet. 2002 óta fáradozunk a munkaerő-piaci helyzet javításán Debrecen és térségében, környező településein, valamint tágabb dimenzióban egész Hajdú-Bihar megyében és az Észak-Alföldi Régióban. Missziónknak tekintjük az európai szintű tanulás és munka szolgálatát, hogy helyzetbe, „lépéselőnybe” hozzuk a leghátrányosabb helyzetű munkavállalókat: pályakezdők, kismamák, alacsonyan képzettek, megváltozott munkaképességűek, romák, stb.

Küldetésünkből adódóan csatlakoztunk a Nóra-hálózathoz, hogy kifejezetten a nők helyzetén is javítani tudjunk a helyi munkaerő-piac sajátosságainak és lehetőségeinek ismeretében.

A Nóra-háló az első országos, független munkaerő-piaci szakmai hálózatként a nők képességeinek és tehetségének érvényesülését, a munkaerő-piaci esélyegyenlőség megteremtését segíti.

A gyermekvállalást követő gondozással töltött évek után munkát kereső nők 2014-től az ország tíz városában számíthatnak a tucatnyi civil szervezet összefogásából alakult Nóra-hálózat segítségére. A 2014 júniusától Kaposváron, Pécsen, Szegeden, Debrecenben, Egerben, Miskolcon, Gödöllőn, Székesfehérváron, Balatonalmádiban is elérhető helyi Nóra-pontok álláskeresési, karriertervezési és anti-diszkiminációs tanácsadást nyújtanak az érintetteknek, re-integrációs tanácsadást a munkáltatók számára. A helyi munkaerő-piac sajátosságainak ismeretében ösztönzik, koordinálják a megyei/regionális együttműködést. A hálózat ötlet- és projektgazdája a JÓL-LÉT Alapítvány, amely a női munkavállalás egyenlő esélyeinek megteremtéséért több mint egy évtizede dolgozik Budapesten, és működteti projektfinanszírozástól függetlenül állandó díjmentes tanácsadói szolgáltatását.  Az Alapítvány jó kapcsolatot épített ki számos munkáltatóval, amelyek stratégiai szinten közelítik meg a kisgyermekes munkavállalók foglalkoztatásának kérdését – számukra a visszafogadó környezet kialakításához adják szaktudásukat a JÓL-LÉT tanácsadói.

A Nóra–háló tagszervezetei hisznek abban, hogy a nők megerősítése, gazdasági függetlenségének biztosítása a gazdasági-, társadalmi fejlődés alapja, a nők és férfiak közös érdeke. Ezért helyi programjaikkal minden érintettet megszólítanak. Céljuk, hogy a Norvég Civil Támogatási Alap támogatásával elindított Nóra-pontokon a JÓL-LÉT Alapítvány mintájára projekt-független, együttműködésen alapuló és folyamatos működést, a helyi igényekre reflektáló tevékenységeket valósítsanak meg.