A megváltozott munkaképességűek és/vagy fogyatékkal élők számára a rehabilitációs tanácsadás segítséget nyújt a munkaképesség visszaállításához, a munkavégzéshez szükséges feltételek kiépítéséhez és az új lehetőségek feltárásához.
A munkaerő-piaci re-integrációs programokban résztvevő megváltozott munkaképességű, valamint fogyatékossággal élők számára közvetlen nyújtható, rehabilitációs szakember által adott segítség és tanácsadás, melynek célja elősegíteni az egyén visszakapcsolódását a munka világába.
„Károsodásból vagy fogyatékosságból eredő társadalmi hátrány, korlátozza, esetenként meg is akadályozza, hogy az egyén betöltse kortól, nemtől, társadalmi és kulturális tényezőktől függő normális, mindennapi szerepét. A hátrány ily módon nem más, mint a károsodás, a fogyatékosság társadalmivá válása, mely igen súlyos kulturális (tanulás), társadalmi (önellátás), gazdasági (önellátás) és egyéb következményeket von maga után az egyén mindennapi életében.” – a WHO értelmezése a fogyatékkal élők hátrányairól.
A résztvevők azok a megváltozott munkaképességű és a fogyatékkal élő személyek, akiket személyes érdeklődésük miatt, vagy a mentor javaslatára szükséges rehabilitációs tanácsadásba bevonni. A rehabilitációs tanácsadásra történő jelentkezés történhet önkéntesen, egyéni úton vagy a mentorok javaslatára.
Mit takar a rehabilitációs tanácsadás? Hogyan segíti az álláskeresést?
- a megváltozott munkaképességű és/vagy fogyatékos személy munkavállalását és munkavégzését
- akadályozó egészségi tényezők feltárása
- a munkával szemben támasztott elvárások, értékorientáció, képességek, érdeklődés meghatározása,
- motiváció meghatározása,
- képességekre alapozható elhelyezkedési lehetőségek feltárása
- a megváltozott munkaképességű álláskereső foglalkoztatásának támogatása: szolgáltatások által
- keresése vagy támogatás nyújtása
- rehabilitációs munkaterv kidolgozása közösen a szakemberrel.
Támogasd „Munkára Fel! A teljes életért! programunkat a TESCO áruházakban!
Minden szavazat számít.
Köszönjük!
2016.05.28.